Nasze Boguszowickie Kolędowanie

W mediach świeckich kolęd można posłuchać od początku Adwentu do drugiego święta Bożego Narodzenia, bo potem zastępują je rytmy przebojów karnawałowych. W czasie przedświątecznym są też wszelkiego rodzaju wieczory opłatkowe i kiedy przyjdą rzeczywiste święta już wszystko się „przejadło” i nie ma ochoty na więcej, skoro mediom idą w sukurs hipermarkety z towarami świątecznymi w ofercie.

Pamiętam z własnego doświadczenia, że gdy po nowym roku zabierałem gitarę na katechezę i stare zniszczone skarbczyki, żeby dać teksty młodzieży czy dzieciom, które wyręczał telewizor lub CD w śpiewaniu kolęd, spotykałem się ze zdziwieniem, że przecież już dawno po Świętach!

A kolędy śpiewa się właśnie po Świętach i dlatego w naszym kościele uroczyście kolędowaliśmy w pierwsze Święto przy akompaniamencie Górniczej Orkiestry Dętej KWK Jankowice, potem biorąc udział w Nieszporach a w styczniu w dwie niedziele można było słuchać kolęd w różnych wykonaniach, min. w wykonaniu Chóru Parafialnego ze Świerklan, Zespołu Regionalnego „Karolinki” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Świerklanach, Zespołu Młodzieżowego „Cantate” i Chóru mieszanego „Concerto” działających przy naszym Domu Kultury zaś uwieńczeniem był występ chóru „COR JESU” z Boguszowic Starych. W każdą niedzielę także po Mszy Dziecięcej o 11.30 kolędowaliśmy przy Bożym Żłóbku przy akompaniamencie gitary.

Zawsze pamiętajmy, że kolędy się śpiewa a nie tylko słucha, bo kto dobrze śpiewa ten dwa razy się modli! Do wspólnego kolędowania za rok!

koledowanie_7.jpg
koledowanie_6.jpg
koledowanie_5.jpg
koledowanie_4.jpg
koledowanie_3.jpg
koledowanie_2.jpg
koledowanie_1.jpg