Droga Krzyżowa ulicami Naszego osiedla

Stało się zwyczajem wielu miast, osiedli i wiosek że w okresie Wielkiego Postu Parafie albo wspólnie, albo indywidualnie organizują nabożeństwo pasyjne Drogi Krzyżowej, podczas którego wychodzi się z Krzyżem poza kościół, na ulice. Ma to być świadectwem wiary uczestników, ich przywiązania do Krzyża Chrystusowego i publicznego wyrażenia swoich przekonań, podobnie jak podczas procesji Bożego Ciała.

W naszej Parafii też takie nabożeństwo zostało swego czasu wprowadzone i umieszczone w kalendarzu liturgicznym w Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej. W tym roku odstąpiliśmy od tego zwyczaju przenosząc to niezwykłe nabożeństwo pasyjne na piątek przed Niedzielą Palmową. Rozważania były związane z przeżywanym w Kościele Roku Kapłańskim. Czytali je i nieśli Krzyż od stacji do stacji, przedstawiciele grup parafialnych. Po wietrznym popołudniu wieczór nastał cichy i w miarę ciepły, co sprzyjało atmosferze rozważań pasyjnych w drodze.

Dopełnieniem rozważań był wspólny śpiew „Litanii do Matki Boga i Ludzi” (wersja z Drogi Krzyżowej) animowany przez Panią Organistkę Martę Nurzyńską i scholę oraz modlitwa różańcowa.

droga_krzyzowa_1.jpg
droga_krzyzowa_2.jpg
droga_krzyzowa_3.jpg
droga_krzyzowa_4.jpg