Uroczysty dzień komunii…

Piotr Rożyk,
niedziela, 19 maja 2013

Jak zwykle w przedostatnią niedzielę maja (wyjątkiem będzie przyszły 2014 rok ze względu na prymicje Diakona Mateusza) nasza świątynia parafialna rozbłysła bielą dekoracji i strojów Dzieci, które pierwszy raz przyjęły Komunię świętą, czyli Ciało Pana Jezusa pod postacią chleba. 

Zawsze ten dzień jest radosnym świętowaniem całej Wspólnoty, a szczególnie Rodzin tych Dzieci. I choć liczne próby poprzedzają samą uroczystość to przeżycie jest i tak jednorazowe. Dzieci z ufną prostotą i zaangażowaniem przeżywają tę szczególną dla nich Mszę św., a Rodzicom łzy cisną się do oczu kiedy widzą swoje Pociechy tak piękne i czyste i z tęsknotą wyczekujące przyjęcia Pana Jezusa. Dobrze, że są zdjęcia i filmy z tej uroczystości, ażeby  Dzieci, gdy podrosną i staną się Młodzieżą, mogły sobie przypomnieć dziecięcą pobożność i gorliwość i wrócić do tego stanu, gdy nagle, nie wiedzieć czemu, odechce się im chodzić do kościoła, sakramentów, modlić się a przygotowanie do Bierzmowania potraktują jak katorgę i postanowią pozbierać podpisy bez głębszej wiary i zaangażowania.

Chciałbym Serdecznie podziękować Ks. Piotrowi Mice i Pani Katechetce Bernadecie Krupie za całoroczny trud przygotowania katechetycznego Dzieci Wczesno i Pierwszo Komunijnych do tej wielkiej uroczystości. Pod Ich troskliwą opieką te Dzieci przyjęły dwa sakramenty: Spowiedzi i Komunii św. To bardzo odpowiedzialne i trudne, ale myślę że i radosne i satysfakcjonujące zadanie, które wypełnili z maksymalnym zaangażowaniem. „Bóg zapłać” drodzy Katecheci. Dziękuję Rodzicom, którzy współpracowali w tym dziele przygotowania Dzieciaków do jedności z Bogiem w Komunii św. Zapraszam też tych Rodziców, którzy mogliby przystępować do Komunii wraz ze swoimi Milusińskimi, a z jakichś powodów jeszcze nie są do tego gotowi, aby jak najszybciej poczynili starania o uregulowanie swoich spraw małżeńskich dla zbawienia własnego i przykładu dawanego swoim Dzieciom. „Bóg zapłać” też Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia uroczystych Mszy św. Komunijnych. Niech wdzięczność Dzieci i Rodziców oraz Boża Miłość wynagrodzą Wasze trudy i zaangażowanie.