Diakon czyli sługa

Marek Jeleśniański,
niedziela, 5 grudnia 2010

W Niedzielę Białą, czyli drugą Wielkanocną, zwaną też Niedzielą Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia 2010 r. o 15.00, w naszej Archidiecezji udzielane są Święcenia Diakonatu. W tym roku w trzech kościołach naszej Archidiecezji, w Bytomiu - Radzieonkowie, w Książenicach oraz w Wodzisławiu Śl. nasi Biskupi wyświęcili nowe sługi Kościoła Świętego. Wśród nich był też nasz Parafianin Paweł Rylski. W tym Roku Kapłańskim wszyscy trzej nasi klerycy postąpili na drodze powołania, przyjmując święcenia i posługi.

Było już spotkanie przy ołtarzu trzech dotychczasowych proboszczów naszej Wspólnoty, było świętowanie rocznicy święceń Księży pochodzących z naszej Parafii i aktualnych Duszpasterzy. Do pełni szczęścia w Roku Kapłańskim brakuje jeszcze nowego powołania, o które ciągle się modlimy.

Alumn Paweł Rylski przyjął święcenia Diakonatu w wodzisławskim kościele św. Herberta z rąk Ks. Biskupa Józefa Kupnego, któremu asystowali w koncelebrze Przełożeni naszego Seminarium oraz Proboszczowie wodzisławscy. Inni księża związani z kandydatami do święceń zasiadali w ławach kościelnych i pomagali Diakonom przywdziać zewnętrzny strój właściwy diakonowi czyli stułę i dalmatykę. Punktualnie o 15.59 Biskup Józef położył dłonie na głowie Pawła i w cichej modlitwie wyświęcił Go na Diakona. Jest to wielka radość Rodziny nowego Diakona, Jego, czyli naszej Parafii, Archidiecezji i całego Kościoła.

Prośmy nieustannie Pana żniwa, aby posłał robotników na żniwo swoje.

Diakon - pierwszy stopień święceń wyższych sakramentu kapłaństwa.