Ostatnia prosta, ale nie przed metą lecz przed startem właściwym.

Piotr Rożyk,
wtorek, 5 listopada 2013

Te słowa można odnieść do 16 mężczyzn naszej archidiecezji, którzy w sobotnie popołudnie, 11 maja br. przyjęli święcenia Diakonatu w kościele św. Piusa X w Rudzie Śl., przez włożenie rąk i modlitwę ówczesnego biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji a obecnie Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego – Józefa Kupnego, oraz w kościele św. Jadwigi Śl. w Rybniku Nowinach, przez włożenie rąk i modlitwę naszego Arcybiskupa Wiktora Skorca. 

Była godzina 16.02, kiedy nasz Parafianin, Mateusz Krupa, podszedł do Metropolity Górnośląskiego a ten, mocą sukcesji apostolskiej, wyświęcił go na Diakona Kościoła Świętego.

W ten sposób dwunasty nasz Parafianin wstąpił w szeregi kapłaństwa hierarchicznego wynikającego z władzy święceń. Za rok o tym, mniej więcej czasie, jeśli Pan Żniwa pozwoli, przyjmie święcenia kapłańskie i wejdzie w skład Prezbiterium naszej Archidiecezji. Przed Mateuszem rok posługi w kościele katowickim jako Diakon, według woli Arcybiskupa, któremu ślubował cześć i posłuszeństwo. Tę posługę rozpoczął od kazania na Wniebowstąpienie Pańskie (12.05) dla naszej Wspólnoty Parafialnej. My zaś chciejmy pamiętać o Nim w naszych modlitwach osobistych i wspólnotowych, tak jak przed święceniami, tak i teraz przez najbliższy rok, szczególnie podczas porannej Mszy św. w każdy I Czwartek miesiąca.