Aktualności

List Przewodniczącego KEP

sobota, 23 kwietnia 2022 / Piotr Rożyk
List Przewodniczącego KEP

Abp Stanisław Gądecki w imieniu Konferencji Episkopatu Polski złożył wyrazy współczucia rodzinom górników, którzy stracili życie w tej tragedii oraz rodzinie górnika-ratownika, który zginął podczas bohaterskiej akcji ratowniczej. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią listu.

Wezwanie Arcybiskupa do modlitwy

środa, 20 kwietnia 2022 / Piotr Rożyk
Wezwanie Arcybiskupa do modlitwy

Zachęcamy do zapoznania się z wezwaniem Arcybiskupa Katowickiego do modlitwy w związku z katastrofą w kopalni Pniówek w Pawłowicach Śląskich.

Okazja do Spowiedzi Świetej

wtorek, 4 października 2022 / Piotr Rożyk
Okazja do Spowiedzi Świetej

Przed nami święta Wielkanocy, warto się do nich szczególnie przygotować. Zanurzeni w klimacie wielkopostnej refleksji i dyscypliny skorzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania. Poniżej podajemy kiedy będzie jeszcze okazja wyspowiadać się przed świętami, a także prezentujemy garść innych informacji.

Kontynuujemy pomoc uchodźcom z Ukrainy

niedziela, 13 marca 2022 / Piotr Rożyk
Kontynuujemy pomoc uchodźcom z Ukrainy

1. Ks. Arcybiskup prosi o rozeznanie możliwości przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Zebrane dane (imię i nazwisko osoby do kontaktu, telefon, adres lokalu, ilość deklarowanych osób do przyjęcia/ilość pomieszczeń, deklarowany czas pobytu uchodźców, rodzaj budynku (dom wolnostojący, kamienica, mieszkanie w bloku) należy przesłać do poniedziałku 14 marca na adres archidiecezjalnej Caritas.

Pomoc Ukrainie

piątek, 3 czerwca 2022 / Piotr Rożyk
Pomoc Ukrainie

W każdym z nas istnieje chęć pomagania. Z natury jesteśmy wrażliwi na biedę i potrzeby bliźnich. Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami pomocy naszym sąsiadom z Ukrainy.

Studium Katolickiej Nauki Społecznej

poniedziałek, 2 maja 2022 / Piotr Rożyk
Studium Katolickiej Nauki Społecznej

1. adresat: wszyscy poszukujący wzrostu w wierze

2. miejsce: Parafia św. Antoniego w Rybniku (Mikołowska 4, 44-200 Rybnik) 

3. termin: wtorki  19:00-21:15

Apel Arcybiskupa Katowickiego oraz życzenia dla górników

środa, 12 maja 2021 / Piotr Rożyk
Apel Arcybiskupa Katowickiego oraz życzenia dla górników

W nawiązaniu do komunikatu Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z dnia 4 grudnia br. Arcybiskup pragnie poinformować, iż zakończył się proces wyłaniania wyznaczonego arcybiskupa koadiutora. Ponadto z okazji patronalnej uroczystości świętej Barbary wszystkim Górnikom i Pracownikom zatrudnionym górnictwie i w przedsiębiorstwach pracujących na rzecz górnictwa składam szczere życzenia pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej, niebezpiecznej, ale jakże koniecznej pracy.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28