Aby przeglądać poprzednie aktualności kliknij TUTAJ i przejdź do listy postów na dole strony.


 

Aktualności

Stanowisko KEP ws. prawnej ochrony ludzkiego życia

czwartek, 5 grudnia 2024 / Piotr Rożyk
Stanowisko KEP ws. prawnej ochrony ludzkiego życia

Deklaracja Dignitas infinita o godności człowieka to dokument Dykasterii Nauki Wiary zaaprobowany przez Ojca Świętego Franciszka, poruszający kluczowe zagadnienia ludzkiego życia. W związku z narastającą w przestrzeni publicznej i działaniach rządu presją dotyczącą zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania dzieci w łonie matek, pragniemy przypomnieć jednoznaczne i niezmienne stanowisko Kościoła w tej kwestii.

Życzenia Arcybiskupa Galbasa

czwartek, 4 stycznia 2024 / Piotr Rożyk
Życzenia Arcybiskupa Galbasa

Siostry i Bracia,
w radosny dzień Wielkanocy najserdeczniej Was pozdrawiam słowami wielkiego papieża Leona. One wspaniale pokazują sens Zmartwychwstania Pańskiego i dar, który od Zmartwychwstałego otrzymujemy. Wszyscy odczuwamy naszą ludzką kruchość, smagani jesteśmy rozmaitymi słabościami ciała i ducha, jesteśmy rzeczywiście „chudopachołkami”, ale Zmartwychwstały Pan chce i może przekształcić nas, także dzisiaj, w prawdziwych „dostojników nieba”.

Okazja do Spowiedzi

środa, 27 marca 2024 / Piotr Rożyk
Okazja do Spowiedzi

Przed nami święta Wielkanocy, warto się do nich szczególnie przygotować. Zanurzeni w klimacie wielkopostnej refleksji i dyscypliny skorzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania. Poniżej podajemy kiedy będzie jeszcze okazja wyspowiadać się przed świętami, a także prezentujemy garść innych informacji.

Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia

niedziela, 24 grudnia 2023 / Piotr Rożyk
Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia

Drodzy Diecezjanie, z okazji świąt Bożego Narodzenia z całego serca życzę, abyśmy wszyscy na nowo odkryli dobroć i miłość Zbawiciela, które On nieustannie ofiarowuje każdemu z nas. Pociągnięci przez ten Boski przykład, sami mobilizujmy się do miłości wzajemnej i życia dobrego. Jako chrześcijanie bądźmy dla świata przykładem! Pokazujmy poprzez codzienne wybory, że Ewangelia nie jest dla nas teorią i żartem, ale podstawową drogą życia.

Regulamin Jadłodzielni

niedziela, 24 grudnia 2023 / Piotr Rożyk
Regulamin Jadłodzielni

Przynieś żywność, której sam nie możesz zagospodarować! Poczęstuj się jedzeniem, które ktoś zostawił dla Ciebie! W ten sposób pomagasz marnotrawieniu jedzenia. Bądź świadomym konsumentem - nie marnuj...