Aby przeglądać poprzednie aktualności kliknij TUTAJ i przejdź do listy postów na dole strony.


 

Aktualności

100. Rocznica III powstania śląskiego

wtorek, 5 stycznia 2021 / Piotr Rożyk

Przekazujemy informacje na temat materiałów i produkcji medialnych powstałych w związku z 100.rocznicą wybuchu III powstania śląskiego.

Uwaga zeszłoroczni Bierzmowańcy

sobota, 17 kwietnia 2021 / Piotr Rożyk
Uwaga zeszłoroczni Bierzmowańcy

W poniedziałek, 19.04 wieczorem, upływa termin zgłaszania się do przyjęcia tego Sakramentu Bierzmowania. Zgłoszeni można dokonać przesyłając swoje dane na mail osmapodstawowa18@wp.pl

Okazja do Spowiedzi Świetej

czwartek, 4 marca 2021 / Piotr Rożyk
Okazja do Spowiedzi Świetej

W tym roku kościoły są otwarte i należy skorzystać z tej okazji aby wypełnić przykazanie kościelne, żeby przynajmniej raz w roku się spowiadać. Poniżej prezentujemy plan spowiedzi przedświątecznej. Przypominamy, że czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa od środy popielcowej do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej, tydzień po Zesłaniu Ducha św.

Komunia Duchowa - informacje

poniedziałek, 29 marca 2021 / Piotr Rożyk
Komunia Duchowa - informacje

W kościele nie możemy być wszyscy, ale z mediów możemy i tym bardziej powinniśmy korzystać wszyscy, rodzinnie i w należytym skupieniu jednocząc się z Panem Jezusem w Komunii duchowej. Oglądając Mszę w telewizji lub słuchając w radio w momencie kiedy zbliża się czas Komunii Świętej można odczytać jedną z poniższych formuł. Zachęca się, by osoba, która przyjmuje Komunię duchową uklęknęła w tym czasie i trwała w modlitewnym skupieniu.

Błogosławieństwo stołu wielkanocnego

poniedziałek, 29 marca 2021 / Piotr Rożyk
Błogosławieństwo stołu wielkanocnego

W tym roku z powodu epidemii nie będzie w kościele tradycyjnego poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Przy śniadaniu wielkanocnym przedstawiciel rodziny może pobłogosławić potrawy według zamieszczonego poniżej formularza. Informujemy, że formularz jest dostępny także na kartkach w kościele.